4. Alyssa purchased 3 pounds of peanuts for $8.25. Write an equation that shows the relationship between the cost and


4. Alyssa purchased 3 pounds of peanuts for $8.25. Write an equation that shows the relationship between the cost and the number of pounds purchased. *
Your answer


Leave a Reply

Your email address will not be published.