6. Mrs. Sam buys pencils for $15 per one hundred packs. a. If she sells them to her students for 10


6. Mrs. Sam buys pencils for $15 per one hundred packs.
a. If she sells them to her students for 10 cents each, what is her profitloss?
c. What price should she sell them at to not make or lose any money?


Leave a Reply

Your email address will not be published.