A 10-pound sack of flour costs $8. How much does 40 pounds of flour cost? What is the cost per pound of


A 10-pound sack of flour costs $8.
How much does 40 pounds of flour cost?
What is the cost per pound of flour?


Leave a Reply

Your email address will not be published.