A 12-ounce box of cereal costs $3.60. Which equation correctly relates the price (p) with the weight (w) of the


A 12-ounce box of cereal costs $3.60. Which equation correctly relates the price (p) with the weight (w) of the cereal?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *