A cell phone company offers its customers a plan that costs $0.50 per minute used. Another plan costs $84 per month plus


A cell phone company offers its customers a plan
that costs $0.50 per minute used. Another plan
costs $84 per month plus $0.10 per minute used.
After how many minutes used in a month will the
cost be the same for both plans, and how much?


Leave a Reply

Your email address will not be published.