A manufacturer buys materials at $10 for 4 and sells them at $20 for 5. How many must it sell


A manufacturer buys materials at $10 for 4 and sells them at $20 for 5. How many must it sell in order to make a profit of $600?


Leave a Reply

Your email address will not be published.