A store sells a 10-pound bag of flour for $5.20. If Larry can buy a 2-pound bag of flour at


A store sells a 10-pound bag of flour for $5.20. If Larry can buy a 2-pound bag of flour at the same rate, what would be the price of the 2-pound bag?


Leave a Reply

Your email address will not be published.