mathematics

A store sells jump ropes. each jump rope costs the same amount. during a sale, the store reduces the price

a store sells jump ropes. each jump rope costs the same amount. during a sale, the store reduces the price of each jump rope by $1.25. jada spends $15.08 on 2 jump ropes at the sale price.

Leave a Reply

Your email address will not be published.