english

Allie has 1 jar of peanut butter that cost 32 cents per ounce. there are 5 ounces in the jar.

allie has 1 jar of peanut butter that cost 32 cents per ounce. there are 5 ounces in the jar. how much does the jar cost?

Leave a Reply

Your email address will not be published.