At a garden shop, a customer buys 5 geraniums and 4 lilies for $48. Another customer pays $58 for 4


At a garden shop, a customer buys 5 geraniums and 4 lilies for $48. Another customer pays $58 for 4 geraniums and 6 lilies. Write and solve system of equations to find the cost of one geranium and one lily


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *