Determine the Unit Rate. 24 tennis balls for $36. A. $72 each B. $18 each C. $ 1.50 each D. $34 each


Determine the Unit Rate.
24 tennis balls for $36.
A. $72 each
B. $18 each
C. $ 1.50 each
D. $34 each


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *