It costs a company $2 to make a pizza. They added $1.50 to the price and sold them for $3.50.


It costs a company $2 to make a pizza. They added $1.50 to the price and sold them for $3.50. What was the percent of mark-up?


Leave a Reply

Your email address will not be published.