Ms. Dunn spent 10.70 buying slices of pie and cookies. She bought a total of 24 items. A slice of


Ms. Dunn spent 10.70 buying slices of pie and cookies. She bought a total of 24 items. A slice of pie costs 0.80 and a cookie cost 0.30. How many slices of pie did Ms. Dunn buy?


Leave a Reply

Your email address will not be published.