“Peaches at the Farmer’s Market cost $2.70 per pound.” is that proportional or non-proportional?


“Peaches at the Farmer’s Market cost $2.70 per pound.”
is that proportional or non-proportional?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *