Sheela purchased 11½ Kg of rice at the rate of Rs.39¾ per kg. How much money


Sheela purchased 11½ Kg of rice at the rate of Rs.39¾ per kg. How much money did she pay to the shopkeeper?​


Leave a Reply

Your email address will not be published.