Tammy bought yogurt and toppings at the frozen yogurt shop. She paid $7.80 for yogurt and toppings that weighed a


Tammy bought yogurt and toppings at the frozen yogurt shop. She paid $7.80 for yogurt and toppings that weighed a total of 15 ounces. Which table represents the same relationship between cost in dollars, c, and ounces of yogurt and toppings, o? Group of answer choices


Leave a Reply

Your email address will not be published.