Twenty-five students go to lunch. Pizza costs $3 and sandwiches cost $2. Twelve students buy pizza. What is the total


Twenty-five students go to lunch. Pizza costs $3 and sandwiches cost $2. Twelve students buy pizza. What is the total amount of money spent on sandwiches?


Leave a Reply

Your email address will not be published.